Teig in einem Einmachglas

Pekařské směsi

Zwei Hände kneten zwei Teige

Váš partner pro chuť a vůni

K výrobě vysoce kvalitního pečiva potřebujete kvalitní suroviny. Požadavky jsou různé, provoz od provozu. Ať už jde o slady, kvasy, zlepšující přípravky nebo cereální směsi – přinášíme vám řadu inspirací a zároveň vytváříme prostor pro vaši kreativitu. Díky vlastní výrobě můžeme flexibilně reagovat na různé potřeby. IREKS má vlastní sladovnu a výrobu kvasu, spolupracuje s lokálními zemědělci, společně s odbornými znalostmi dokáže díky tomu nabídnout zákazníkům balíček služeb od zrna až po pečivo - a nejen to.

Běžné a jemné pečivo

Čeští pekaři vyrábí velmi široký sortiment běžného a jemného pečiva. Tato různorodost s sebou přináší vysoké nároky na technologii zpracování těst. Zlepšující přípravky a směsi pomáhají zajistit pekařům bezpečnou a bezproblémovou výrobu, co nejlepší chuť výrobků, dobrý objem a maximální trvanlivost.

Kvasy a přípravky do chleba

Výroba chleba je královskou disciplínou pekařského oboru a bez dobrého chleba není dobrého pekaře. Kvasy a zakyselující přípravky, které dodáváme, se v koncernu IREKS vyrábí již po mnoho desetiletí. Tradičně se kvasy vedou tak, aby získaly maximum chuťových a aromatických látek a z nich upečené chleby byly jedinečné kvality.

Přípravky do chleba a stabilizátory chlebových těst umožňují vyrobit chléb v konstantní kvalitě i při kolísajících vlastnostech mouk.

Sladové přípravky

Slad je přírodní produkt. Díky jeho specifickým vlastnostem (jako je karamelová, pražená nebo kořeněná chuť) nabízí širokou škálu použití. Slad ale umí ještě víc. Kromě optimalizovaného vývoje těsta zajišťuje i jedinečnou kůrku a střídu a také zlepšuje čerstvost pekařských a cukrářských výrobků.

Cereální směsi

Můžeme vám nabídnout také řadu cereálních směsí. Mezi zákazníky si získaly oblibu zejména svým složením - jednotlivé komponenty jsou při příjmu přísně kontrolovány. Součástí směsí jsou různé druhy obilných zrn, vloček, trhanek, sóji, olejnatých semen, sladů a sladových extraktů.

Náplně

Makové, tvarohové či povidlové? V našem sortimentu naleznete řadu náplní vyráběných z prvotřídních surovin. Mezi naše nejprodávanější patří makové náplně, u jejichž výroby stojíme od samého počátku, mák si sami čistíme na vlastní čističce v Kroměříži. Zpracováváme výhradně mák od českých zemědělců. Nabídku náplní doplňuje řada ořechových, ovocných, ale i slaných náplní.

Náš balíček služeb

Jsme na vaší straně

Zákazníkům nabízíme odborný servis po celé České republice. Naši technologové vás vždy podpoří at´ už při výběru výrobků nebo při řešení problémů.

Semináře a školení

Našim zákazníkům nabízíme semináře a školení, které se zaměřují na nové nápady a informace z pekařského a cukrářského oboru!

Vývoj

Naše vývojové oddělení intenzivně pracuje na nových produktech a výzkumu inovací. Snaží se reagovat na vaše konkrétní požadavky.

Mezinárodní spolupráce

Díky spolupráci s dalšími IREKS dceřinnými společnostmi po celém světě přinášíme našim zákazníkům inspiraci a nové myšlenky.

Newsletter

Prostřednictvím našeho newsletteru budete pravidelně dostávat aktuální informace o našich nových produktech, recepturách, akcích a naší společnosti jako celku.

Hledáte konkrétní výrobek nebo byste se rádi dozvěděli více o našem sortimentu?

Použijte náš vyhledávač produktů, napište zprávu nebo kontaktujte naše obchodní oddělení.