Bezlepkové směsi

Pečivo bez lepku

Bezlepková dieta - původně určená a nezbytná pro lidi, kteří trpí celiakií - se stává větším trendem. Mnozí lidé se vědomě rozhodli vyloučit lepek ze své stravy. Pekařské výrobky bez lepku tak nabývají stále více na významu a tvoří základ tohoto alternativního způsobu výživy.

Celiakie je chronické autoimunitní onemocnění způsobené nesnášenlivostí lepku (glutenu), který je součástí bílkoviny obilnin. Pokud celiaci konzumují potraviny obsahující lepek, dochází u nich k poškození tkáně tenkého střeva. Následně trpí poruchami trávení a různými nespecifickými potížemi, které znesnadňují určení správné diagnózy této nemoci. Jedinou možností léčby je pak celoživotní dodržování bezlepkové diety.

Výroba pečiva bez obsaženého lepku je pro nás opravdu speciální výzvou - a to nejen proto, že je lepek "pojivem" ve výrobcích a dodává jim pekařské vlastnosti. Pro IREKS je bezpečnost produktů na prvním místě. Proto používáme pečlivě vybrané bezlepkové ingredience, které jsou zpracovávány v samostatném míchacím zařízení tak, aby se vyloučila křížová kontaminace. Poté jsou výrobky pečlivě kontrolovány v našich laboratořích.

Pokud vás toto téma zajímá, kontaktujte nás.

Hledáte konkrétní výrobek nebo byste se rádi dozvěděli více o našem sortimentu?

Použijte náš vyhledávač produktů, napište zprávu nebo kontaktujte naše obchodní oddělení.