IREKS ENZYMA s.r.o.

IREKS ENZYMA – VÁŠ SPOLEHLIVÝ PARTNER déle než 30 let

Historie firmy sahá do roku 1991, kdy začala jako ENZYMA vyrábět zlepšující přípravky, směsi a speciální suroviny pro pekárny a cukrárny. Firma v krátké době dokázala obsadit vedoucí pozici na českém trhu a silné postavení si udržuje doposud. V roce 1999 se stává ENZYMA dceřinou společností německého nadnárodního koncernu IREKS GmbH. Od roku 2004 působí společnost na trhu pod novým názvem IREKS ENZYMA s.r.o..
 
V současné době nabízí společnost IREKS ENZYMA sortiment o více než 1000 položkách, které zahrnují zlepšující přípravky, cereální směsi, slady, směsi pro jemné pečivo, bezlepkové směsi, různé pekařské náplně, cukrářské směsi pro výrobu korpusů, krémů a speciálních cukrářských hmot, tuky, čokolády a zmrzliny. IREKS ENZYMA je jedním z největších zpracovatelů potravinářského máku v České republice. S výrobou makových pekařských náplní a makových poloproduktů pro maloobchodní prodej má IREKS ENZYMA dlouholeté zkušenosti, proto byla provedena modernizace technologie na čištění, zpracování a skladování máku. Následně přesunul koncern IREKS GmbH výrobu všech makových produktů do České republiky.
 
IREKS ENZYMA není jen výrobcem a dodavatelem, ale také spolehlivým partnerem pro své zákazníky. Technologickou podporu zajišťuje tým pekařských a cukrářských odborníků po celé České republice. Díky vlastnímu vývojovému oddělení jsou navíc schopni reagovat na konkrétní požadavky zákazníka, najít řešení a vyvinout výrobek šitý přímo na míru.

1991: Založení společnosti Enzyma spol. s r.o.


Vznik společnosti a zahájení výroby zlepšujících přípravků pod značkou PERFEKT v pronajatém mlýně v Břestu u Kroměříže.

1993: Působíme i na Slovensku


Založení dceřiné firmy v Prešově jako reakce na rozdělení Československa a problémy se zásobováním slovenského trhu.

1995: Stavba výrobního závodu v Kroměříži


Přesun výroby a logistiky do nových prostor v Kroměříži – zchátralá budova bývalého cukrovaru byla přebudovaná na moderní výrobní závod vybavený technologií německé firmy AZO GmbH.

1999: Jsme součástí koncernu IREKS


Majetkový vstup německé firmy, mateřské společnosti IREKS GmbH se sídlem 953 26 Kulmbach, Lichtenfelser Strasse 20, Spolková republika Německo a začlenění do národního koncernu.

2000: Nové skladovací prostory a hala v Kroměříži


Vybudování vysokoregálového skladu na 1 200 palet (později postupně rozšířen na 2 450 palet), příjmové a odbavovací haly.

 

2004: Nové sídlo společnosti


Otevření nového sídla společnosti v Brně na Kšírové ulici, jehož součástí jsou seminární prostory, předváděcí centrum, pekárna a vývojové centrum.
Změna názvu společnosti z ENZYMA, spol. s r.o. na IREKS ENZYMA s.r.o.

2014: Certifikace FSSC 22000 a maková linka


Certifikace podle mezinárodního standardu pro bezpečnost potravin FSSC 22000 a dokončení projektu „Nákup, čištění a zpracování českého máku“, který byl zahájen v roce 2008 a v rámci kterého byla postupně vybudována čistička máku, výrobna makových náplní a sklad s kapacitou 2.050 palet.

2019: Rozšíření prostor v Kroměříži


Přístavba sociálního zázemí a administrativních prostor ve výrobním závodě.

 

2022: Modernizace sídla v Brně


Rozšíření a modernizace zákaznických prostor v sídle společnosti v Brně.