Z přírody to nejlepší
Vítejte ve světě
společnosti IREKS
Ireks
Cesky> O NÁS> MOU - Sponzoring

MOU - Sponzoring
Program VitalFit

Program VitalFit, který poskytuje pekařům společnost IREKS ENZYMA s.r.o., je uceleným programem chleba a pečiva s deklarovaným obsahem vlákniny.

Ve směsích pro výrobu chleba a pečiva z konceptu VitalFit jsou využívány přirozené zdroje vlákniny, jako např. vločky, pšeničné otruby, lněná semínka, slunečnice, lupinová mouka apod. Hodnoty celkové vlákniny jsou pak opakovaně měřeny akreditovanou laboratoří tzv. enzymatickou metodou.

Chléb a pečivo ze směsí konceptu VitalFit je možné označit za funkční potraviny. To jsou takové potraviny, které nejen zasytí a chutnají, ale poskytují našemu tělu i něco navíc. Obsahují totiž takové složky, které našemu tělu prospívají. V případě VitalFitu je to především vysoké procento vlákniny, která je nezbytná pro správnou funkci střev a celého trávicího systému.

Všechny pekařské, ale dnes již také cukrářské výrobky vyrobené dle doporučených receptur ze surovin VitalFit obsahují více než 6 g vlákniny ve 100 g výrobku, a proto jsou označovány jako Potraviny s vysokým obsahem přirozené vlákniny. Dalších takto hodnotných potravin na našem trhu nenajdete mnoho.

MOU - historie, zaměření, fungování

Nádorová onemocnění - důraz na prevenci

Program VitalFit pomáhá