Z přírody to nejlepší
Novinky společnosti IREKS:
být celosvětově v obraze
Ireks
Cesky> NOVINKY> Dny otevřených dveří 2016

Dny otevřených dveří 2016 přilákaly přes 500 zákazníků

Speciální chleby, barevné Montany a pekařské i cukrářské novinky z podzimního veletrhu iba v Mnichově se staly největšími taháky druhého ročníku dnů otevřených dveří společnosti IREKS ENZYMA, které ve dnech 17.-18.2. přilákaly do sídla brněnské společnosti víc než pět stovek hostů.

Na návštěvníky čekala odborná prezentace a ochutnávka desítek druhů pekařských a cukrářských výrobků, zejména novinek. Oba dva dny provázelo malé pohoštění a večerní představení v Divadle Husa na provázku.

„S jednotlivými odběrateli se na jejich provozech setkáváme průběžně, ale předvést naše výrobky takto v plné parádě a přivítat tolik zákazníků pod vlastní střechou – to je příležitost, kterou nemáme každý den a podle toho k ní přistupujeme. Navíc letos slavíme 25 let od založení společnosti, takže jde i o poděkování za spolupráci a pozvánku k jejímu prohloubení do budoucna,“ řekl k akci Ing. Jaromír Gec, ředitel a jednatel společnosti IREKS ENZYMA.

Největším vizuálním lákadlem pro všechny zúčastněné byl jednoznačně cukrářský „módní salón a galanterie“: svetr, čepice, džíny, sukně, kožená bunda, kabelky i střevíčky v životní velikosti – to všechno připravily šikovné ruce cukrářek z různobarevných potahovacích hmot Montana. Tento sortiment nebyl určen k ochutnávce, a tak se k odpolední kávě podávaly cukrářské výrobky, hlavně minizákusky s novými příchutěmi náplní KARINA a Jablečný dezert se slaným karamelem. Snad nejvíce zákazníků pak ochutnalo různé příchutě stále populárnějších makronek připravených z nové směsi Mon Macaron.

V pekařském sortimentu se potvrdil rostoucí zájem o rustikální chleby, které byly nabídnuty v nových variantách pod názvy Pastýřský a Horský. Již na veletrhu iba slavily návrat na scénu chia semínka, která ve stejnojmenné směsi také chutnala, a to v sortimentu chleba, bagetek, jemného pečiva a sladkých sušenek. Z mateřské společnosti pak přišla inspirace „Monkey Breadu“ – ručně odlamovaných sladkých kousků a veganských tyčinek ze směsi „Seeds & Grains“ neboli ze semínek a zrnek.

Napříč pekařským i cukrářským sortimentem byla k ochutnání novinka z koncernu – nová řada ovocných termostabilních i neovocných náplní v prémiové kvalitě s názvem MELLA FILLING. Nezadržitelně roste i počet zájemců o bezlepkové směsi, a proto byla rozšířena jejich nabídka o dvě nové suroviny pro cukrářské piškotové korpusy a jemné pečivo bez lepku.

„Víte, ono to tak probíhá už řadu let. V předvánočním období je na pekařských a cukrářských provozech shon a na nás opravdu nikdo nemá čas. Proto zimní období využíváme k přípravě, abychom v předjaří mohli vyrukovat s novými produktovými řadami, inspiracemi, nápady. Jsme proto moc rádi, že jsme kolekci 2016 mohli uvést oficiálně na trh tímto způsobem a oslovit tolik zákazníků z celé republiky. Prostřednictvím Pekaře a Cukráře chceme poděkovat za velkou účast, které si velmi vážíme. Pro nás to znamená ujištění, že jdeme správným směrem, že stále máme co nabídnout,“ uzavřel Ing. Gec hodnocení celé akce.

Dny otevřených dveří 2016 - fotagalerie