Z přírody to nejlepší
Vítejte ve světě
společnosti IREKS
Ireks
Cesky> O NÁS> Pečení pro děti> Pečení pro děti v Brně

Pečení pro děti v Brně

Pečení pro děti bylo organizováno v Brně od října 2008 a to pod záštitou UNICEF.

Za rok se touto sbírkou podpořily dlouhodobé projekty UNICEF (Dobrý start do života či sbírka pro děti strádající podvýživou), ale vybíralo se také na projekty v rámci České republiky - na děti postižené Angelmanovým syndromem, Nadační fond dětské onkologie KRTEK nebo Nadační fond Modrý Hroch na podporu dětské traumatologie.

Od září roku 2009 probíhá sbírka v Brně jedenkrát měsíčně, většinou v sobotu, pod záštitou občanského sdružení Malý strom. Na jejím fungování se vůbec nic nezměnilo a dále podporuje sdružení a jednotlivce, kteří chtějí pomáhat dětem u nás i za hranicemi. Za tři roky se podařilo vybrat částku přes 190 tisíc korun.

Pečení mimo pravidelných sobot probíhá také na různých akcích, jako jsou dětské karnevaly, farmářské trhy nebo například mimo Brno i Pekařská sobota v Rožnově pod Radhoštěm. Stánek se pravidelně umisťuje také do Galerie Vaňkovka a to v období vánoc a velikonoc. Veškeré dostupné informace o následujících akcích, činnosti organizace, na kterou se právě vybírá či vůbec o fungování této sbírky můžete najít na webových stránkách www.peceniprodetivbrne.cz, kde je také možnost si zkontrolovat, kam se přesně odesílají vybrané částky peněz.

Pečení pro děti