Z přírody to nejlepší
Vítejte ve světě
společnosti IREKS
Ireks
Cesky> O NÁS> MOU - Sponzoring> MOU - VitalFit pomáhá

MOU - VitalFit pomáhá

Rakovina a nádorová onemocnění patří mezi ty nejobávanější. I proti nim se však dá úspěšně bojovat. Mezi základní prvky tohoto boje patří především primární prevence – předcházení vzniku zákeřných onemocnění a sekundární prevence – vyhledávání a včasné rozpoznání vzniku nemoci.

Program Vitalit společnosti IREKS ENZYMA přispívá v obou těchto fázích: V případě primární prevence nádorových onemocnění je kladen největší důraz na zdravý životní styl. Jeho důležitou součástí je pak skladba našeho jídelníčku, která je pro zdraví člověka nesmírně důležitá. V jídelníčku by proto neměly chybět vedle ovoce a zeleniny také funkční potraviny, které jsou pro tělo užitečné a pomáhají mu. Pečivo a chléb z konceptu VitalFit takovou funkční potravinou je a jeho konzumace dodává tělu tolik potřebnou vlákninu. Konzumace vlákniny velmi výrazně redukuje riziko vzniku některých druhů rakoviny - především pak rakoviny kolorekta (tzn. tlustého střeva a konečníku).

Program VitalFit však pomáhá také v oblasti sekundární prevence! Firma IREKS ENZYMA se totiž rozhodla spolupracovat s Masarykovým onkologickým ústavem v Brně a pomáhat při prevenci a odhalení časných fází některých druhů nádorových onemocnění.

Jak tato pomoc reálně a konkrétně vypadá? Společnost IREKS ENZYMA se rozhodla posílat MOU určitou částku z každého prodaného kilogramu směsi pro výrobu chleba a pečiva z programu VitalFit. Tato částka je posílána jednou za tři měsíce od počátku loňského roku a na počátku dubna 2009 bude zaslána již pátá platba! Poslané peníze jsou využívány jako sponzoring samoplátců, kteří se rozhodli podstoupit individualizovanou rozšířenou preventivní prohlídku v MOU, která je zaměřená na prevenci rakoviny tlustého střeva a konečníku. Celková cena tohoto vyšetření je pak pro samoplátce snížena právě o sponzorský dar firmy IREKS ENZYMA.

Tato altruistická pomoc společnosti IREKS ENZYMA skrze prodej směsí z programu VitalFit významně přispívá k úspěšné léčbě tohoto typu rakoviny, který je v České republice bohužel velmi rozšířen.

MOU - Sponzoring