Z přírody to nejlepší
Novinky společnosti IREKS:
být celosvětově v obraze
Ireks
Cesky> NOVINKY> Koláče do škol

Jemné pečivo pro školy v souladu s tzv. pamlskovou vyhláškou

Řadě pekařů přibyly už loni v září vrásky s dodávkami do škol. Důvodem je vyhláška č. 282/2016 z 29. 8. 2016 neboli „pamlsková vyhláška“, poměrně přísně regulující výživové parametry výrobků, které je přípustné prodávat v českých školách.

V zásadě dobrý směr, kterému jistě zatleská spousta rodičů, totiž dopadá poměrně tvrdě i na pekaře a tradiční pekařské výrobky. Kromě slaných brambůrků, sladkých tyčinek a energetických nápojů v automatech vyhláška z českých škol vyhání i poctivou pekařinu, která se mnohdy jen těsně nevejde do přísných hodnot tuků, cukrů a soli.

„Pronajímatelé školních kantýn nás v těchto dnech hromadně oslovují a žádají nás o doporučení vhodného pečiva, hlavně sladkého, které vyhlášce vyhovuje. Snažíme se jim vyjít vstříc, proto oslovujeme spolupracující výrobce a společně tvoříme seznam výrobků, které splňují kritéria vyhlášky.“

Ivana Bednářová-Častvajová

ředitelka celostátního projektu CEFF

www.pestrastrava.cz

Co můžete nabídnout?

Poctivý tlačený koláč

Asi největší klasikou, která by ze škol určitě neměla zmizet, je tlačený koláč - tvarohový nebo makovo-tvarohový, bez margarínů, bez trans-mastných kyselin, zato s náplní z kvalitního českého modrého máku.

Kynutý koláč s ovocem

Ovoce skvěle poslouží mražené, kompotované, nebo samozřejmě nejlépe čerstvé, sezónní. Dohotovení je možné s drobenkou nebo s plátky mandlí - obě varianty se do výživových hodnot vejdou.

Sladká cereální žemle

Ovesné vločky, obilná trhanka, dýňová semínka, rozinky, mandle - i cereální svačina může být zábavná dobrota. Vypadá trochu jako Honzova buchta a přitom to žádná obyčejná buchta není - je to kyprá žemlička plná dobrot, které jsou přirozeným zdrojem vlákniny!

 

S těmito i dalšími výrobky vám rádi pomohou naši technologové a technoložky. Neváhejte je kontaktovat!