Z přírody to nejlepší
Novinky společnosti IREKS:
být celosvětově v obraze
Ireks
Cesky> NOVINKY> Pekařské novinky> Bezlepková směs Déčko Plus

Bezlepková směs Déčko Plus

Směs pro výrobu bezlepkového pečiva obohacená vápníkem a vitaminem D. S její pomocí připravíte jednoduchým způsobem s jistým výsledkem vynikající Bezlepkový dalamánek Déčko Plus.​​​​​​

 

 OBOHACENO O VITAMIIN D a VÁPNÍK

  • Co je vitamin D?

Je známý jako sluneční vitamin, protože jej tělo dokáže působením slunečního záření syntetizovat v kůži. V zimním období, kdy slunce nesvítí tak intenzivně, trpíme jeho nedostatkem.

  • Jaké jsou úkoly vitaminu D?

Rozmanité, plní v lidském organismu řadu důležitých úloh a má pozitivní vliv na naše kosti, svaly, zuby a imunitní systém. 

  • Jaké jsou příznaky nedostatku vitaminu D?

Nejčastěji pociťujeme nedostatek vitaminu D od podzimu do jara, kdy je obecně méně slunečního záření. Cítíme se unaveně, sklesle a bez nálady. Nízká hladina se také odráží na přirozené obranyschopnosti. 

  • Můžu přijímat vitamin D potravou? 

Naštěstí nemusíme spoléhat pouze na slunce. Existují i jiné způsoby, jak vitamin D do těla doplnit. Můžeme ho pravidelně užívat ve formě doplňků stravy nebo si pochutnat na potravinách, které „déčko“ obsahují.

 


  • Co je vápník?

Vápník je minerál, který je důlěžitou součástí zubů a kostí.   

  • K čemu je vápník dobrý?

Je nezbytný pro zdravý růst kostí a zubů, proto je důležitý zejména u dětí. Svůj význam má však v každém věku, jelikož udržuje pevné a tvrdé kosti. Také navíc přispívá ke správné srážlivosti krve a činnosti našich svalů.

  • Které potraviny jsou přirozeně bohaté na vápník?

Vápník najdeme v mnoha potravinách. Nejbohatší a nejdostupnější v našich podmínkách jsou především mléčné výrobky, ale také mák, sezamové semínko, mandle, hrášek, fazole a další. 

 *Vápník přispívá k normální činnosti svalů a je potřebný pro udržení normálního stavu kostí a zubů. Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému, k udržení normálního stavu kostí, zubů a k normální činnosti svalů (Nařízení EU č. 432/2012).

Dbejte na vyváženou a pestrou stravu a zdravý životní styl. Není určeno jako náhrada pestré stravy, pravidelná spotřeba těchto pekařských výrobků k tomu pouze přispívá.

 

Receptura: Bezlepkový dalamánek Déčko Plus